wtorek, 19 marca 2013

Wystawa plakatów uczestników kursu rysunku Elipsa

Pracownia Rysunku Elipsa s.c. z Krakowskim Komitetem Zwalczania Raka zapraszają na wystawę plakatów wykonanych przez uczestników kursu rysunku Elipsa.

p.t. "Rak oczami młodych artystów"

Wystawa odbędzie się od godz. 16.00

22 marca - 7 kwietnia w Galerii Krakowskiej piętro +1.

Dziękujemy za wybór naszego kursu Krakowskiemu Komitetowi Zwalczania Raka, a także dyrekcji Galerii Krakowskiej.

 Szczególne podziękowania składamy dla osób uczestniczących w kursie Elipsa, które podjęły się tego trudnego tematu i narysowały prace.

Sądzimy, że uczestnictwo w tego typu inicjatywie jest ciekawą formą rozwoju oraz umożliwia zdobycie dorobku plastycznego.  

Temat był trudny, niełatwo jest wykonać pracę rysunkową do zagadnienia związanego z chorobą oraz wymyślić hasło, tworzące z rysunkiem jednolitą całość. Jest to zagadnienie dojrzałe i wymagające. Otrzymaliśmy ponad 30 ciekawych rysunków. Wybrano 24 do plakatów. Pozostałe prace zostaną zaprezentowane na innych wystawach. Planów jest wiele. 

Dziękujemy Pani Magdzie, która zadzwoniła do nas i  zaproponowała to przedsięwzięcie, zebrała mnustwo papierów i dokumentów często narzekając, że Kraków jest trudnym miejscem pod względem organizacji inwentów. Nie do końca byliśmy przekonani cz nasi kursanci podołają, jednak udało się i po 3 tygodniach pracy wystawa będzie pokazana.

N.T. ukazał się również artykuł w Dzienniku Polskim, więcej na temat wystawy na stronie facebook Kursu Rysunku Elipsa tutaj

Dzięki wystawie udało się zebrać fundusze na cele profilaktyczne oraz na sprzęt dla pacjentów ze Szpitala przy ul. Garncarskiej w Krakowie. Wystawa miała na celu przekazać informacje odnośnie profilaktyki oraz ratowania życia ludzkiego poprzez ostrzeżenia i pouczenia w formie tekstu i rysunku.

Dziękujemy naszym uczniom za wykonanie rysunków oraz zaangażowanie w trakcie wystawy.
 
 

K urs rysunku rok szkolny 2020/2021 PRZYJMUJEMY ZAPISY NA NOWY SEMESTR ZIMOWY-PIERWSZE ZAJĘCIA W DNIACH: 08.09., 09.09.,10.09 ,12.09.2020 ...