środa, 22 maja 2013

Wakacyjny kurs rysunku Kraków 2013 - Pracownia Rysunku Elipsa w Krakowie

Plener przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie

 Jak co roku zapraszamy na ciekawe zajęcia z rysunku odręcznego odbywające się w Pracowni rysunku Elipsa oraz w plenerach Krakowa. Kurs rysunku w wakacje 2013 przeznaczony jest dla osób początkujących i osób posiadających podstawowe umiejętności w zakresie rysunku odręcznego o profilu architektonicznym. Wakacyjny kurs rysunku otwiera wstęp do kursu całorocznego w Szkole Rysunku Elipsa.

Lekcje rysunku prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę architektów, pracujących zawodowo przy projektach architektonicznych, piszących artykuły naukowe poruszające zagadnienia estetyki w architekturze.

Miło nam również jest poinformować, że Wakacyjny Kurs Rysunku w Krakowie w Szkole Rysunku Elipsa posiada patronat Kraków Zaprasza oraz Fundacji Kultury w Krakowie.

tutaj znajdą Państwo informacje n.t. temat. 


Lokalizacje plenerowe na kursie wakacyjnym to interesujące miejsca w centrum Krakowa, na  krakowskim zabytkowym szlaku i wśród modernistycznych projektów architektury Krakowa. Praca w plenerze jest gratką przede wszystkim dla osób z poza miasta, jednak również osoby mieszkające w Krakowie, mają niepowtarzalną możliwość zwiedzenia interesujących lokalizacji wewnątrz i na zewnątrz obiektów zabytkowych i nowoczesnych oraz bezpośredniego obcowania z historyczną i współczesną tkanką architektoniczną. Kurs pokrywa koszty wejść do muzeów lub innych wnętrz jeżeli jest to konieczne, a także organizuje możliwość wejścia grupowego do obiektów, które rysują kursanci. W pracowni rysunku przy ul. Krowoderskiej 6/14, kursanci zapoznają się z podstawami perspektywy odręcznej, problematyką projektowania architektonicznego, detalem architektonicznym, oraz konstrukcjami geometrycznymi w zakresie podstawowym, będącym doskonałym przedwstępem do rozwijania swojego talentu w dalszej edukacji rysunkowej przygotowującej do egzaminów wstępnych na kierunki i studia Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu. Pracownia wyposażona jest we wszelkie pomoce od brył obowiązujących na egzaminach z rysunku na Politechnice Krakowskiej po detale architektoniczne pomocne w tworzeniu martwych natur oraz , plansze, dokumentacje i publikacje książkowe wspierające szkic i  rysunek odręczny, przygotowane przez wykładowców prowadzących zajęcia z rysunku.

Kurs Rysunku w Krakowie - plener
Kurs rysunku wakacyjnego jest ciekawym zapoczątkowaniem okresu wakacyjnego oraz próbą podjęcia decyzji czy dana osoba chce w przyszłości zostać architektem. Udzielamy wszelkich informacji dotyczących edukacji architektonicznej, poprzez studia, aż po zdobycie uprawnień architektonicznych, członkostwo w Izbie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz docelowo członkostwo w Stowarzyszeniu Architektów Polskich na których listy jesteśmy wpisani, jako czynni zawodowo architekci posiadający dorobek projektowy, dydaktyczny i naukowy. Wśród prowadzących są także doktoranci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Zapraszamy na wakacyjny kurs rysunku w Pracowni Elipsa w ścisłym centrum Krakowa. Wakacyjny kurs rysunku w pracowni Elipsa jest prowadzony od 2005 roku. 

Kurs rysunku w wakacje przydatny jest również osobom przygotowującym teczki na Wydział Architektury Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i osobom zdającym egzaminy na Architekturę Krajobrazu i Sztukę Ogrodową na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, gdzie rekrutacja odbywa się po egzaminach na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.   

ZAPISY PRZYJMUJEMY TELEFONICZNIE, MAILEM ORAZ NA ZAJĘCIACH W PRACOWNI PRZY UL. KROWODERSKIEJ 6/14, KURS WAKACYJNY ROZPOCZNIE SIĘ I TURA OD 1  DO 6 LIPCA ORAZ II TURA OD 8 DO 13 LIPCA.
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W PIERWSZYCH TYGODNIACH WAKACJI, DZIĘKI TEMU UCZEŃ MA MOŻLIWOŚĆ WYBORU TERMINÓW WYJAZDÓW WAKACYJNYCH W LIPCU I SIERPNIU

K urs rysunku rok szkolny 2020/2021 PRZYJMUJEMY ZAPISY NA NOWY SEMESTR ZIMOWY-PIERWSZE ZAJĘCIA W DNIACH: 08.09., 09.09.,10.09 ,12.09.2020 ...