środa, 30 stycznia 2019

ZAPISY NA ZAJĘCIA Z RYSUNKU W SEMESTRZE LETNIM 2019
 
Zapraszamy do zapisów w semestrze letnim 2019 osoby zainteresowane przygotowaniem się do egzaminów wstępnych z rysunku odręcznego, modelowania oraz przygotowanie teczki na kierunki Architektura i Urbanistyka, Architektura Krajobrazu, Wzornictwo Przemysłowe, Projektowanie Wnętrz, Digital Design oraz na zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 9-14 lat, wprowadzające w arkana rysunku i rozwijające postrzeganie przestrzeni trójwymiarowej.
Zajęcia oparte są na sprawdzonym programie nauczania opracowanym przez naszą pracownię. Rysunku i plastyki uczymy od 20 lat. W tym czasie przygotowaliśmy już kilkaset osób na w/w kierunki. Każdego roku mamy wysoki odsetek osób, które nie tylko zdały egzaminy ale również dostały się na studia. Najlepsze wyniki uzyskane w roku 2018 na egzaminach na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej to oceny celujące, które otrzymali Mikołaj i Janek Kusiorowie, będący obecnie współpracownikami w naszej Pracowni Elipsa.
Zajęcia prowadzone są przez doktora inżyniera architekta Dariusza Kronowskiego, pracownika naukowego Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz członka Stowarzyszenia dla Edukacji Architektonicznej SEA/AAE www.sea-aae.pl oraz magister inżynier architekt Sandrę Kronowską. Prowadzący zajęcia są również czynnymi członkami Izby Architektów RP w Małopolskiej Okręgowej Izbie Architektów. Oprócz prowadzenia zajęć z rysunku, czynnie projektują i angażują się w rozwój architektury, zajmują się projektowaniem przemysłowym, są również członkami Klastra Technologii Kompozytowych, promującego nowoczesne technologie w Polsce w architekturze, budownictwie oraz przemyśle.
Program nauczania wprowadza w podstawy rysunku, martwe natury z brył i przedmiotów, od podstawowej perspektywy po formy zaawansowane. Wyjaśniamy czym jest horyzont, punkt zbiegu, linie zbiegu, skróty perspektywiczne, siatka konstrukcyjna, jak nałożyć odpowiedni walor w rysunku, szraf i światłocień. W dalszej części poznajemy bryły przestrzenne i próbujemy je łączyć w różnego rodzaju formy, następnie rysujemy obiekty istniejące z wykorzystaniem wcześniej poznanych konstrukcji oraz tworzymy własne autorskie projekty w rysunku. Ucząc rysunku staramy się rozwijać u kursanta wyobraźnie przestrzenną. Nie uczymy na podstawie tutoriali krok po kroku, ponieważ najczęściej uczeń w późniejszym okresie, rysując samodzielnie nie potrafi wyjść poza zagadnienie w tutorialu. Nauka opiera się na planszach z przykładowymi pomysłami z których uczeń ma za zadanie zaprojektować własną formę przestrzenną. Po kilku tygodniach, jeżeli uznamy, że kursant jest przygotowany otrzymuje tematy z wyobraźni, tekstowe lub opowiadane i na tej podstawie wykonując szkic wstępny, który akceptujemy, realizuje duży rysunek. Na każdych zajęciach kursant otrzymuje inny temat, nie rysujemy jednego rysunku np. przez miesiąc. Rysunki są kończone w domu, a pod koniec miesiąca odbywa się przegląd prac. Aby zmobilizować uczestników do aktywnego udziału w zajęciach, na koniec miesiąca typujemy najlepsze prace i osoba, która je zrealizowała, otrzymuje nagrodę książkowa lub album z zakresu architektury, designu, projektowania . Założeniem jest przygotowanie do czasu egzaminacyjnego od 2,5 - 4 godzin rysowania.

Gwarantujemy solidne podstawy oparte o wieloletnie doświadczenia. Na stronie znajdują się również opinie o naszej szkole. Strona na facebook naszej pracowni została założona w 2009 roku i jest najstarszą stroną związaną z nauczaniem rysunku.

Zapisów można dokonywać poprzez stronę www.kurs-rysunku.pl, adres mailowy: elipsa@kurs-rysunku.pl, telefonicznie: 692415013, 600926466
Zapraszamy na zajęcia i do zadawania pytań.

 PRZYJMUJEMY ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020     ARCHITEKTURA I URBANISTYKA     (Politechnika Krakowska, Śląska, Wrocławska, Rzes...